• Ogólnopolski Konkurs „Być jak Ignacy”

• W bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego VII edycji programu: Być jak Ignacy „Zostań Ambasadorem Nauki”
            Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach i wynalazcach.
            Organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Dzisiaj, z grupą uczniów przeprowadziliśmy pierwszą lekcję na temat: Cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym.
            Uczniowie poznali wybrane pierwiastki, budowę atomu oraz dowiedzieli się, kim była Maria Skłodowska- Curie
            .

• Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Jest to równocześnie dzień, w którym Kościół wspomina św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt i ekologów. Warto pamiętać, iż cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt- nie tylko tych domowych. Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta, podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki, czy dobrego traktowania.

Dzieci przyniosły do szkoły ulubionego pupila- pluszaka, wzięły udział w pogadance na temat życia zwierząt oraz wykonały ciekawe prace plastyczne. Wszystko o zwierzętach i dla zwierząt, bo jak wiadomo…
            „Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma,
            A ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa!”

MŁODSI I STARSZAKI- SZANUJMY NASZE ZWIERZAKI!

• Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej

• W ubiegły poniedziałek tj. 3 października reprezentacja naszej szkoły w kategorii chłopców klas 4-6 wzięła udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej. Chłopcy wywalczyli w Mystkowie 3 miejsce i tym samym obronili swój wynik z ubiegłego roku.

Gratulujemy drużynie w składzie:

1.Błażej Kamieński

2. Jan Poręba

3. Adam Gruca

4. Sebastian Michalik

5. Aleks Jędrusik

6. Artur Świgut

7. Piotr Siedlarz

• Dzień Głośnego Czytania

• 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
            Jego celem jest promocja lektury i czytania. Jak co roku, również nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Starsi uczniowie czytali na każdej lekcji, a młodszym czytali nauczyciele.
            Dzieci z oddziału „0” przysłuchiwały się wierszom Jana Brzechwy, które zostały dodatkowo przedstawione za pomocą teatrzyku kamishibai.