• Jak działają elektrownie wodne

• Uczestnicy koła naukowego dowiedzieli się, że energia wodna jest powszechnie wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej.

Tak wytworzona energia zmniejsza zużycie paliw naturalnych oraz zanieczyszczenia środowiska. Niektóre typy elektrowni mogą również stanowić zabezpieczenie przeciwpowodziowe.

Realizując zadania uczniowie poznali zalety i wady elektrowni wodnych oraz na jakim poziomie rozwinięta jest energetyka wodna w Polsce.

• Energia słoneczna

• Na zajęciach uczestnicy koła naukowego poznali zasady działania paneli fotowoltaicznych, ich zalety i wady.

Dowiedzieli się, w jaki sposób energia słoneczna przekształcana jest w energię elektryczną oraz jakie to ma zastosowanie w życiu codziennym.

Uczniowie wykonywali doświadczenia oraz zadania, programowali w Lego Education i Scratch pogłębiając swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii.