• Dzień bez plecaka - co to za zwyczaj? 1 kwietnia 2022r.

• Dzień bez plecaka  to dzień wybrany przez Samorząd Uczniowski, w którym chętni uczniowie oraz nauczyciele przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków. Nie jest to jednak jednoznaczne z pozostawieniem w domu wszystkich niezbędnych szkolnych rzeczy.

Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu, czymś ten plecak zastąpić.

Zwyczaj obchodów dnia bez plecaka pochodzi z USA. Ma on na celu zwrócenie uwagi na trudne warunki bytowe oraz problemy z dostępem do edukacji milionów dzieci w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić do szkoły pieszo, trzymając rzeczy w rękach lub reklamówkach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.

Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i fantazją. Szkolne ławki wypełniły się walizkami, skrzynkami na narzędzia, chlebakami, koszykami, a nawet legowiskami i klatkami  dla zwierząt. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Witaj Wiosno!

• 21 marca 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu wszyscy do szkoły przyszli przebrani w wiosenne stroje. Dominowały kreacje w kolorach zieleni i żółci. Na niektórych głowach były fantazyjne kapelusiki. Wszystkim uczniom dopisywały wspaniały humor i radość z tego, że na dobre pożegnaliśmy zimę. Klasa 1 na tę okazję wykonała przepiękną, ekologiczną, zimową pannę Marzannę. Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas już na dobre.

• Pomagamy Ukrainie!

• Początkiem marca 2022 r. w naszej szkole została zorganizowana zbiórka na rzecz ukraińskich dzieci – uchodźców.

Uczniowie przynosili przybory szkolne takie jak: zeszyty, długopisy, ołówki, papier oraz zabawki. Wszystkie przyniesione akcesoria segregowaliśmy i pakowaliśmy do odpowiednich pudeł. Następnie przetransportowaliśmy artykuły do Domu Wczasowego Kolejarz, gdzie znalazły schronienie dzieci z Ukrainy.

Chcielibyśmy podziękować tym, którzy włączyli się w tę akcję. Jesteśmy przekonani, że zebrane rzeczy przydadzą się ukraińskim dzieciom. Mamy nadzieję, że będą dobrze im służyły.

• Starosądecki Konkurs Młodych Wokalistów

• 8 kwietnia na pięknej scenie Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Muszynie zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Faustyna Siedlarz, Rita Poręba oraz Weronika Gawlik.  Mimo iż nie udało się tym razem przejść do wielkiego finału Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów, to wykonania z pewnością są warte wysłuchania i obejrzenia.

• Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

• 24 marca odbyło się pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej. Na tę okazję starsi koledzy z klasy VIII przygotowali  krótkie przedstawienie, a uczniowie klasy II teatrzyk kukiełkowy pt. „Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i… nie zgadniecie, o kim jeszcze”. Uczniowie klasy I obiecali, że będą szanować książki i mądrze z nich korzystać. Jako upominek każdy otrzymał zakładkę do książki.