• Gminny Konkurs Ortograficzny

• 30 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Królowej Górnej odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu o tytuł „Mistrza Ortografii”. Reprezentantki naszej szkoły – Aleksandra Ogorzałek i Kamila Pędzich - zdobyły III miejsce w punktacji zespołowej. Również III miejsce zajęła Ola w klasyfikacji indywidualnej. Serdecznie gratulujemy znajomości polskiej ortografii!

• Raport z prowadzonej działalności koła naukowego „Mali Wielcy Odkrywcy”

• Dobiegł końca VIII ostatni etap konkursu „Być jak Ignacy” pod nazwą: Podstawy ekonomii.

W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądał handel w prehistorii, kiedy po raz pierwszy pojawiły się monety oraz jak powstał pieniądz papierowy.

Dzieci wykonując różne zadania, poznały istotę handlu wymiennego. Dowiedziały się, co wpływa na ceny produktów oraz nauczyły się rozpoznawać oryginalny banknot.
            Posumowaniem „ekonomicznych zajęć” była dyskusja, czy warto oszczędzać pieniądze.

Dziękujemy uczestnikom koła za aktywny udział w realizacji zadań we wszystkich etapach konkursu „Być jak Ignacy”

• Powiatowe i wojewódzkie zmagania Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• 13 kwietnia w miejscowości Stadła odbyły się powiatowe eliminacje konkursu pożarniczego. Na tym szczeblu naszą  szkołę, a zarazem Gminę Kamionka Wielka reprezentowały dwie uczennice: Rita Poręba w młodszej grupie wiekowej oraz Anita Poręba w grupie starszych uczniów.

W tych zmaganiach także możemy się poszczycić bardzo dobrymi wynikami. Anita  uzyskała 5 miejsce, a Rita  wywalczyła najwyższą lokatę-I miejsce w powiecie nowosądeckim. Jest to bardzo duży sukces. Nasza uczennica Rita mogła zaprezentować naszą placówkę oraz powiat nowosądecki w eliminacjach wojewódzkich, który odbył się 29 kwietnia w Dobczycach.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy uczestnikom poszczególnych etapów tegorocznej edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej, a w szczególności Ricie Porębie z klasy 4. Niech wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu przyniesie dobre efekty na przyszłość.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom 2023r.”

• Turniej był  adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową (nie tylko członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych).

Turniej przeprowadzany był  we wszystkich województwach, od szczebla lokalnego do ogólnopolskiego w trzech grupach wiekowych. Rywalizacja była  przeprowadzona w formie testu pisemnego, zadań praktycznych i finału ustnego.

Turnieje Wiedzy Pożarniczej wyposażają młodzież w teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, a także przyczyniają  się do popularyzacji wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Ponadto młodzież ma możliwość poznania historii, kultury i tradycji danego regionu, bierze udział w zajęciach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa i  ratowania życia.

Turniej był skierowany do dzieci, młodzieży – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne, dla wszystkich chętnych, przeprowadzone   w formie pisemnej.  Test zawierał kilkadziesiąt  pytań, na które należało udzielić odpowiedzi przez zaznaczenie jednego spośród kilku podanych wariantów.

W konkursie na szczeblu szkolnym brało udział kilkunastu  uczniów. W młodszej kategorii  I miejsce zajęła Rita Poręba z klasy 4.

W grupie starszej młodzieży najwyższy wynik uzyskał Jan Poręba z klasy 5, na drugiej pozycji uplasowała się Anita Poręba z klasy 5 , a trzecią lokatę otrzymała

Kamila Rzepa z klasy 8.

Na etapie gminnym naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice i jeden uczeń. Tutaj także odnieśliśmy piękny sukces. Wszyscy wrócili z konkursu z czołowymi miejscami.

I miejsce w młodszej grupie- Rita  Poręba. W starszej grupie I miejsce zajęła Anita Poręba, II miejsce Jan Poręba oraz III miejsce Kamila Rzepa.

• „Sprzątamy dla Polski”

• W dniu 21 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie w akcję "Sprzątamy dla Polski". Myślą przewodnią inicjatywy było, jak postępować z odpadami i promować ideę czystego środowiska. W akcji uczestniczyli zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych, pod opieką wychowawców i nauczycieli. Zbieraliśmy śmieci z terenu naszej miejscowości. Wszyscy bardzo chętnie angażowali się w działania. Nasza praca przyniosła wiele korzyści. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat recyklingu oraz dbałości o zdrową i czystą przyrodę.