• Podsumowanie działalności koła naukowego „Mali Wielcy Odkrywcy”

• Dobiegł końca VI etap konkursu „Być jak Ignacy” pod nazwą: Komunikacja międzyludzka
            W trakcie realizacji zajęć, uczestnicy koła naukowego dowiedzieli się:

- jak powinien zachowywać się dobry słuchacz

- jakie są cechy dobrego mówcy i słuchacza

- czym jest asertywność

- czym różni się komunikacja werbalna od niewerbalnej

- co to jest merytoryczna dyskusja.
            Uczniowie zapoznali się z odmianami języka polskiego oraz językiem  migowym i pismem Braille'a. W trakcie realizacji tematu dzieci wykonywały wiele różnych ćwiczeń i quizów,  przygotowali gazetki tematyczne oraz rywalizowały ze sobą grając w kalambury w języku migowym. Następnie zapisywały słynne polskie przysłowia  pismem Braille’a.

• Konkurs literacki „Wiosna w poezji”

• 21 marca obchodziliśmy Dzień Poezji. Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII mieli możliwość popisania się swoim talentem literackim. Ich zadaniem było napisanie wiersza o wiośnie.

Oceniano zgodność z tematem, oryginalność, poprawność stylistyczną, językową i ortograficzną.

Wszystkim, którzy wzięli udział w niełatwym konkursie GRATULUJEMY! Nagrodą była ocena z języka polskiego, a dla zwycięzców dodatkowo skromne upominki.

Poniżej lista nagrodzonych i wiersz, który zdobył I miejsce.

I miejsce – Milena Kamieńska

II miejsce – Klaudia Hajduga

III miejsce – Kinga Poręba

• „WSTRYMAŁ SŁOŃCE, RUSZYŁ ZIEMIĘ, POLSKIE GO WYDAŁO PLEMIĘ”

6 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, którą wraz ze swoją  wychowawczynią przygotowała klasa V.
            W przedstawieniu wzięli również udział uczniowie z klasy IV i VI.

Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473r. w Toruniu, jako najmłodszy syn Mikołaja i Barbary, zmarł 21 maja  1543r. we Fromborku.

Jest powszechnie uznawany za największego polskiego uczonego. To wybitny matematyk i genialny astronom. Autor teorii heliocentrycznej, która wstrząsnęła prawami nauki.

Dla współczesnych sobie  - skromny kanonik, służący swą wiedzą lekarską potrzebującym. Człowiek praktyczny, myślący o reformie pieniądza, strateg wojskowy i prawnik kierujący zasiedleniem ziem spustoszonych przez wojny.

Podczas akademii uczniowie klasy V w obrazowy sposób przedstawili dwie scenki z życia Mikołaja Kopernika.

Pierwsza scenka przedstawiała małego Kopernika, który mieszka z matką Barbarą i rodzeństwem w rodzinnym domu w Toruniu. Bardzo lubi się uczyć, marzy o tym, aby poznać tajemnice gwiazd i wszechświata. Przepustką do tego są studia na uniwersytecie, do których mały Kopernik uparcie dąży.

Druga scenka przedstawia podeszłego w latach Kopernika w wieży obserwacyjnej we Fromborku, w  chwili, gdy zjawia się u niego Joachim Retyk z radosną nowiną, że jego wielkie dzieło „De revolutionibus orbium coelestium” – „O obrotach sfer niebieskich” zostało wydane drukiem.

Uczniowie bardzo dobrze odegrali scenki rodzajowe. Pieczołowicie wykonane dekoracje i piękne stroje z epoki pozwoliły nam wszystkim przenieść się w realia Polski z przełomu XV i XVI w.

Całe przedstawienie było przeplatane informacjami na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika, wiadomościami na temat planet i Układu Słonecznego, wierszami i tańcem planet w wykonaniu uczennic klasy V i VI.

W nagraniach wykorzystano sprzęt z projektu Laboratorium Przyszłości

• GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ

•    W dniu 1.03.2023 uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach Piłki Ręcznej w kategoriach kl. 4-6 oraz 7-8. Szczególny sukces osiągnęli chłopcy kl. 5 i 6 w składzie: Sebastian Michalik, Błażej Kamieński,  Aleks Jędrusik, Adam Gruca, Piotr Siedlarz, Artur Świgut oraz Jan Poręba.
            Wywalczyli 1 miejsce i tym samym będą reprezentować naszą gminę w zawodach międzygminnych.

Gratulujemy!