• XIX Gminny Konkurs Ortograficzny

• Zdobyciem III miejsca w rywalizacji zespołowej zakończył się dla naszej szkoły tegoroczny finał Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 9 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamionce Wielkiej. Dziękujemy naszym reprezentantom: Anicie Porębie, Wiktorii Marcisz i Dawidowi  Gawlikowi za godną postawę i życzymy kolejnych sukcesów w ortograficznych zmaganiach.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej była skierowana do dzieci i młodzieży w 3 grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych - klasy 1-4, klasy 5-8 oraz szkół ponadpodstawowych.

Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne dla wszystkich chętnych, przeprowadzone w formie pisemnej. Test zawierał kilkadziesiąt pytań, na które należało udzielić odpowiedzi przez zaznaczenie jednego spośród kilku podanych wariantów. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się obszerną wiedzą, między innymi z zakresu: tradycji i historii ochrony przeciwpożarowej, historii Związku OSP RP, zadań OSP, organizowania i prowadzenia akcji ratowniczych, przyczyn powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów, ochrony ludności i środowiska, znajomości sprzętu ratowniczo-gaśniczego, zabezpieczenia przeciwpożarowego, zasad ewakuacji oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

W konkursie na szczeblu szkolnym brało udział 18 uczniów. W młodszej kategorii I miejsce zajęła Anita Poręba, II miejsce Jan Poręba i III Milena Kamieńska. Wyróżnienie otrzymał Artur Świgut.

W grupie starszej młodzieży najwyższy wynik uzyskała Weronika Gawlik, na drugiej pozycji uplasowała się Weronika Kmak, a trzecią lokatę otrzymał Paweł Kmak, natomiast na wyróżnienie zasłużył Sebastian Świgut.

W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice i jeden uczeń. Tutaj także odnieśliśmy piękny sukces. Wszyscy wrócili z konkursu z czołowymi miejscami.

I miejsce w młodszej grupie - Jan Poręba i III miejsce Anita Poręba. W starszej grupie podobna sytuacja;
            I miejsce - Weronika Kmak oraz III miejsce - Weronika Gawlik.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!!!

Powiatowe zmagania Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W kwietniu odbyły się powiatowe eliminacje konkursu pożarniczego. Na tym szczeblu naszą  szkołę, a zarazem Gminę Kamionka Wielka reprezentowali: Jan Poręba w młodszej grupie wiekowej oraz  Weronika Kmak w grupie starszych uczniów.

W tych zmaganiach także możemy się poszczycić bardzo dobrymi wynikami. Weronika uzyskała 6 miejsce, a Jan Poręba wywalczył najwyższą lokatę - I miejsce w powiecie nowosądeckim. Jest to sukces, który szczególnie cieszy, ponieważ w historii przygotowań do tego konkursu wydarzył się po raz pierwszy. Nasz uczeń mógł zaprezentować naszą placówkę oraz powiat nowosądecki w eliminacjach wojewódzkich.

Eliminacje wojewódzkie w Wieliczce

17 maja odbył się wojewódzki konkurs pożarniczy. W zmaganiach turniejowych Jan Poręba godnie reprezentował nasz powiat. Uplasował się w pierwszej dziesiątce na miejscu 6.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy uczestnikom poszczególnych etapów tegorocznej edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież zapobiega pożarom”. Niech wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu przyniesie dobre efekty na przyszłość.

• Ogólnopolski konkurs KOLORATORIUM

• „Mój przepis na zdrowie i dobre samopoczucie” – to właśnie pod takim hasłem w bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zbierali punkty za wykonanie zadań konkursowych w ogólnopolskim konkursie "Koloratorium".
            W ramach projektu przeprowadziliśmy na lekcjach biologii i chemii eksperymenty, natomiast na zajęciach wychowawczych - tematyczne pogadanki i przedstawienie kukiełkowe dla dzieci. Uczestnicy konkursu tworzyli plakaty, pisali wiersze lub opowiadania o zdrowych nawykach żywieniowych i aktywnie spędzonym czasie. Chociaż nie było łatwo, udało się nam przejść do finału! Zdobyte punkty wymieniliśmy na pomoce dydaktyczne.
            Przesłany w drugim etapie "Koloratorium" film pt. „Hormon szczęścia w rytmie bluesa” zapewnił nam III miejsce w konkursie. Wspólnymi siłami zdobyliśmy nagrodę o wartości 10 tys. złotych na pracownię biologiczno - chemiczną w nowej szkole!

Dziękujemy nauczycielom i uczniom naszej szkoły za kreatywność i zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Hormon szczęścia w rytmie bluesa”.