• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

•      W dniu 30 kwietnia 2024r., jak co roku w naszej szkole upamiętniono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rocznicę tę obchodziliśmy organizując uroczystą akademię, którą rozpoczęto od powitania przez przewodniczącego szkoły oraz wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego. Apel został przygotowany przez uczniów klas 6, 7 i 8, aby przypomnieć, jak ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania polskiej konstytucji.

Chcąc wyrazić radość majowego święta, uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne oraz zaprezentowali taniec z flagami. Uroczystość wzbogaciła także scena ukazująca pracę Sejmu Czteroletniego, zwieńczoną uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie, uchwały zasadniczej. Pozwoliła ona na chwilę przenieść się w przeszłość, dostarczając wzruszeń oraz chwili refleksji.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2024r.

•    W marcu  2024r. w Kamionce Wielkiej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Z naszej szkoły brało udział 4 uczniów.

W pierwszej kategorii wiekowej Faustyna Siedlarz z klasy IV zajęła III miejsce.

W drugiej grupie uczestników (klasy 5-8) Jan Poręba zajął najwyższe podium, a tuż za nim Rita Poręba uzyskała II miejsce.

Jan Poręba  reprezentował naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań z wiedzą o pożarnictwie.