• Dzień liczby Pi

• 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto. Tego dnia na lekcjach matematyki uczniowie w klasach IV-VII dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. Przekonali się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy. W tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych i małych okręgów za pomocą centymetrów krawieckich, budowlanych oraz sznurka, a następnie wykonywali dzielenie. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia. Pod koniec lekcji matematyki w tym dniu uczniowie brali udział w teście o liczbie Pi. Zwyciężyła uczennica klasy IV Anita Poręba, bezbłędnie rozwiązała test. Wcześniej został zapowiedziany konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia liczby Pi, który cieszył się dużym powodzeniem i zaangażowaniem ze strony uczniów. W tym konkursie :

I miejsce zdobyła Aleksandra Ogorzałek  kl. VII - 110 miejsc po przecinku

II miejsce Anita Poręba  kl. IV - 70 miejsc po przecinku

III miejsce Zuzanna Hebda  kl. VII - 48 miejsc po przecinku

Gratulacje!

Wspólnie  z uczniami udowodniliśmy, że matematyka, to nie tylko trudne zadania i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonującą przygoda. Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.

• Odmowa chodzenia do szkoły- przejściowy problem czy początek poważnych zaburzeń?

• Większość dzieci w wieku szkolnym chętnie chodzi do szkoły. Lubią też mieć wolny czas, tęsknią za feriami, wakacjami, weekendem. Dla wielu perspektywa nauki w wyższej klasie, spotkania z przyjaciółmi, a nawet posiadanie nowego nauczyciela jest czymś ekscytującym. Jednak dla pewnej grupy dzieci i młodzieży uczęszczanie do szkoły może być trudne i to z wielu różnych powodów. Zachęcamy do lektury prezentacji, która przybliża problem odmowy chodzenia do szkoły przez dziecko. Bądźmy czujni, ponieważ czasem może być to początek poważnych zaburzeń, który będzie wymagał wielospecjalistycznej diagnozy i pomocy.

• Solidarni z Ukrainą

• Gmina Kamionka Wielka nie zaprzestaje swoich działań na rzecz Ukraińskich Uchodźców. Oprócz zbiórki darów rzeczowych, za które serdecznie dziękujemy, gmina otworzyła  specjalny rachunek bankowy, na który jest możliwość pomocy finansowej i wpłat darowizn na rzecz Uchodźców z Ukrainy.

Darowizny można wpłacać na  rachunek bankowy  Nr 78 8811 0006 0000 0049 4000 0041  Urzędu  Gminy Kamionka Wielka, 33-334 Kamionka Wielka 5  z dopiskiem „Darowizna na rzecz Uchodźców z Ukrainy”

Wpłacone darowizny wspomogą Ukraińskich Uchodźców przebywających na terenie gminy.

Liczy się każda złotówka.

Dziękujemy!!!