• Pasowanie na czytelnika

•          Każdego roku w bibliotece szkolnej odbywa się ważna uroczystość – Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Tak było i tym razem. 12 kwietnia miało miejsce spotkanie biblioteczne, które wprowadziło pierwszoklasistów w świat książek.

Dzieci obejrzały krótką inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy 8, brały udział w rozwiązywaniu łamigłówek i odpowiadały na pytania związane ze znajomością bajek. Poznały również prośby książki – zasady obowiązujące w bibliotece i podczas czytania książek. Następnie odbyło się pasowanie na Przyjaciela Książki. Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz Wyprawkę Czytelniczą  przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Pierwszakom gratulujemy i zapraszamy do częstszego wypożyczania baśni, bajek i bajeczek.