Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy V przygotowali uroczystą akademię. Piątoklasiści przybliżyli słuchaczom tragedię rozbiorów, trudne lata walki o niezależny byt państwa polskiego, wreszcie radość z odzyskania wolności 11 listopada 1918 roku. Uczniowie oddali hołd przodkom, którzy na ołtarzu wolnej Ojczyzny złożyli daninę krwi.
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
Konkurs plastyczny
Z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas I – III pt. „Niepodległość w oczach dziecka”. Celem konkursu było budzenie szacunku dla tradycji i symboli narodowych. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie i wykonali piękne prace. Wszyscy zostali nagrodzeni.
Odblaskowa szkoła
19 października odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji z Wydziału Ruchu Drogowego KMP
w Nowym Sączu.Celem spotkania było uświadomienie uczniom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, poszerzenie wiedzy o ruchu drogowym, zwłaszcza o niebezpieczeństwach wynikających z nieostrożności pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów. Panowie policjanci przeprowadzili bardzo ciekawą prelekcję dla uczniów. Dzieci miały okazję zobaczyć różne urządzenia pomocne w pracy policjanta drogówki, mogły też czynnie uczestniczyć w pokazie kierowania ruchem drogowym.
Na zakończenie panowie policjanci uścisnęli dłoń wszystkim, którzy zostali nagrodzeni w szkolnych konkursach: „Odblaskowy Strój” i „Najciekawszy Odblask”. Spotkanie uwieńczyła wspólna, pamiątkowa fotografia.
Na gazetce ściennej umieszczono prace uczniów, nagrodzone w konkursie plastycznym pt. „Najciekawszy Odblask”.
Zwycięzcami w tej konkurencji zostali:
Dawid Gawlik kl. III - miejsce I
Bartłomiej Lupa kl. II- miejsce II
Dominik Gliński kl. III – miejsce III
Serdecznie gratulujemy!!!
W konkursie pt. „Najciekawszy strój odblaskowy” rywalizowały ze sobą trzy klasy: IV, V, VI. Uczniowie wybrali jednego modela i ubierali go w elementy odblaskowe . Najciekawszy i najbardziej pomysłowy ubiór zaprezentowali uczniowie klasy VI i zajęli I miejsce. Drugie miejsce zdobyła klasa V, a III miejsce klasa IV.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy bogatej wyobraźni i talentu projektanta mody.
Uczniowie klasy VII wykonali sobie zdjęcia o zmroku, gdzie wyeksponowali elementy odblaskowe.
Klasa IV w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” wykonała także drewniane odblaskowe pacynki, które trzymają w ręce kolorowy odblask. Wszystkie prace są bardzo pomysłowe. Mają nam wszystkim przypominać o obowiązku noszenia odblasków.
Zielona szkoła 2018/2019
Szanowni Państwo!
Prosimy o zapoznanie się z ofertą Zielonej szkoły w bieżącym roku szkolnym.
Uroczyste ślubowanie klasy I
Dzień 16 października 9 uczniów klasy I zapamięta na długo. Tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie w obecności: Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, rodziców oraz uczniów klas 0-III. Pod kierunkiem wychowawcy, Pani Stanisławy Poręba, przygotowały program artystyczny.
Ślubowali:
- być dobrym Polakiem,
- dbać o dobre imię swej klasy i szkoły,
- uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy dorosną,
- swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała przez położenie na ramieniu pióra uroczystego przyjęcia pierwszaków do grona braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Boguszy.
Uczniowie klasy I otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, medale, a od rodziców i pozostałych uczniów upominki.
Quiz Wiedzy o Józefie Piłsudskim
Wpisując się w obchody Roku Niepodległości, 12 października 2018 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Quiz Wiedzy o Józefie Piłsudskim.
W turnieju wzięły udział 3-osobowe drużyny reprezentujące klasy: V, VI, VII, VIII. Uczestnicy wykazali się duża wiedzą na temat życia i działalności twórcy niepodległego państwa polskiego. Po kilku rundach pytań oraz dogrywce wyniki ukształtowały się następująco:
I miejsce – Julia Głód, Kacper Zaczyk, Maksymilian Kruczek z kl. VIII,
II miejsce: Maria Szczecina, Aleksandra Poręba, Antoni Zawiłowicz z klasy VI ,
III miejsce: Anna Glińska, Paweł Kmak, Kacper Głód z klasy V,
IV miejsce: Joanna Karacz, Natalia Kmak, Maria Laskosz z klasy VII.
Drużynom zmagającym się w historycznych potyczkach kibicowali uczniowie całej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Mamy nadzieję, że quiz przybliżył dzieciom postać Józefa Piłsudskiego i jego dokonania.
Ubezpieczenie uczniów w roku szkolnym 2018/2019
Najważniejsze informacje dotyczące zgłaszania roszczeń z ubezpieczenia NNW uczniów na rok szkolny 2018/ 2019
- Zakład Ubezpieczeń: Inter Risk T U S.A. Vienna Insurance Group
- Zgłaszanie szkód/ roszczeń następuje na formularzu TU InterRisk (dostępny w sekretariacie szkoły) w poniższych wariantach:
a) Za pośrednictwem maila: interrisk.szkody@vigekspert.pl
b) Pocztą na adres: InterRisk T U S.A. VIG, ul. Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa
c) Bezpośrednio u Agenta: ul. Naściszowska 7/3, 33-300 Nowy Sącz bądź po wcześniejszym
umówieniu się: Tel. 500 279 449
Dokumentacja niezbędna do zgłoszenia roszczenia to najczęściej:
1. Wypełniony i podbity pieczęcią szkoły formularz zgłoszeniowy
2. Kserokopie wszelkiej dokumentacji medycznej dotyczącej zdarzenia
3. Oryginały imiennych faktur potwierdzających poniesione koszty leczenia.
Recytatorski sukces
Maria Kmak z kl. VI oraz Szymon Koziak z kl. V wywalczyli II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Kamionce Wielkiej. Marysia prezentowała wiersz „Pieśń o domu” M. Konopnickiej oraz fragment prozy pt. „Niech żyje Oleńka”, Szymon interpretował wiersz C. K. Norwida „Moja piosnka II” oraz prozę M. Musierowicz „Świnka”. Recytatorzy zakwalifikowali się do konkursu organizowanego przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.
Nasi uczniowie w gronie najlepszych znawców historii regionu!
11 kwietnia 2018r. w Nowym Sączu podczas Wielkiej Gali Sądeckich Talentów wręczono nagrody laureatom konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”.
Konkurs ten organizowany jest przez Społeczno – Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i Fundację Sądecką we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat historii, tradycji, zabytków i wybitnych postaci Sądecczyzny. Konkurs przebiegał w 3 etapach, w I etapie wzięło udział 519 uczniów z terenu województwa małopolskiego.
Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu finałowego: Szymon Koziak z kl. V, Katarzyna Kmak , Maria Kmak, Natalia Kmak, Maria Laskosz z kl. VI, Stanisław Dobosz, Weronika Katan, Maksymilian Kruczek, Zofia Zawiłowicz z kl. VII.
Uczennice Natalia Kmak oraz Maria Laskosz zdobyły tytuł laureata konkursu „Mój Region – Moja Duma”, otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto Natalia Kmak uzyskała stypendium im. Braci Potoczków w kwocie 1000 zł za zajęcie III miejsca.
KONKURS O OBSZARZE LGD
W związku z realizacją projektu współpracy pn. „Nasze Lokalne Dziedzictwo – poznaj, szanuj, rozwijaj!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” LGD "Korona Sądecka" organizuje konkurs skierowany do rodzin zarówno z obszaru LGD „KORONA SĄDECKA” tj. z terenu gmin Chełmiec, Grybów, Kamionka Wielka oraz miasta Grybów, a także rodzin z miejscowości wchodzących w skład partnerskich LGD tj. Stowarzyszenie „Perły Beskidu Sądeckiego”, „Brama Beskidu”, „Beskid Gorlicki”, „Stobrawski Zielony Szlak” oraz Obcianske zdruzenie, Miestna akcna skupina OKO; Obcianske zdruzenie, Miestna akcna skupina OPAL ze Słowacji.
Aby wziąć udział w konkursie należy:
- Złożyć kartę zgłoszeniową od 16 maja do 24 maja 2018 roku (siedziba LGD „Korona Sądecka” bądź na adres e-mail stowarzyszenie@lgdkoronasadecka.pl
Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami.Zapraszamy do udziału w konkursie!
Dziennik elektroniczny!
Drodzy Rodzice!
W związku z tym, że został uruchomiony dziennik elektroniczny, prosimy o zgłaszanie się do wychowawców klas w celu odebrania kodów dostępu (hasła i loginu) do indywidualnych kont rodzicielskich.
"Smog nas zabija" – Gminny Konkurs Plastyczny
13 marca 2018r. gminna komisja artystyczna obejrzała nadesłane prace z placówek oświatowych i kulturalnych z terenu gminy. Najciekawsze prace zostały wyróżnione.
Z naszej szkoły dwoje uczniów zostało nagrodzonych.
W kategorii II:
II miejsce zdobyła Agnieszka Poręba z klasy IV.
W kategorii III:
II miejsce zdobył Stanisław Dobosz z klasy VII.
Serdecznie gratulujemy naszym artystom i życzymy dalszych sukcesów!
Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Mystków 2018
15 marca w Mystkowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
"Młodzież Zapobiega Pożarom".
Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów przeciwpożarowych.
Zajęli najlepsze dwa miejsca w kategorii szkół podstawowych.
Mateusz Michalik z klasy VI zdobył I miejsce,
Joanna Karacz z klasy VI zdobyła II miejsce.
Do etapu powiatowego zakwalifikował się Mateusz.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym konkursie!
Informujemy, że Mateusz Michalik uczeń kl.VI zajął 6 miejsce w eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Nowym Sączu.
Gratulujemy dobrego wyniku!
Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018
9 lutego 2018r. w naszej szkole odbyły się eliminacje środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
W konkursie brały udział dwie grupy uczniów:
klasy IV-VI
klasa VII
W pierwszej grupie najlepszymi w eliminacjach okazali się:
Mateusz Michalik I miejsce,
Joanna Karacz II miejsce,
Szymon Koziak III miejsce.
W drugiej grupie byli to:
Julia Głód I miejsce
Maksymilian Kruczek II miejsce
Agnieszka Migacz III miejsce
Do etapu gminnego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce.
Życzymy dalszych sukcesów!
Hej kolęda, kolęda!
18 stycznia 2018 roku odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Mystkowie XXXIV Gminny Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Kamionka Wielka.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Artur Głód-instrumentalista (skrzypce) z klasy IV,
Kacper Głód z klasy IV,
Szymon Koziak z klasy V,
Bartłomiej Poręba z klasy V,
Kacper Poręba z klasy IV,
Antoni Zawiłowicz z klasy V.
Kolędnicy „Z gwiazdą” zaprezentowali zwyczaj chodzenia po kolędzie. Pięknie śpiewali lokalne pastorałki i winszowali lachoską gwarą.
Komisja w składzie:
Magdalena Kroh – etnograf, przewodnicząca
Maria Załuska – etnograf
Józef Bartusiak – muzyk
po obejrzeniu i szczegółowej ocenie 12 grup kolędniczych, w tym 4 dziecięcych,
4 młodzieżowych i 4 dorosłych, postanowiła przyznać naszym kolędnikom I miejsce.Następnego dnia, także w Mystkowie, odbył się XIV Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych, gdzie nasi uczniowie zajęli II miejsce.
Tym samym zakwalifikowali się do ostatniego, ogólnopolskiego etapu konkursu.
W 21.Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE, które odbyły się w Podegrodziu w dniach 27-28 stycznia 2018r. grupa kolędnicza z Boguszy zdobyła I miejsce.
GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW!!!
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Gminny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej
W listopadzie odbył się Gminny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej w Kamionce Wielkiej, w którym wzięła udział Marysia Kmak, uczennica klasy VI.
Pięknie zaśpiewała utwór pod tytułem „Nielegalne Kwiaty” i zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!
"W świecie baśni i bajek"
26 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce Wielkiej odbył się XXVI Gminny Konkurs Opowiadania Bajek. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Aleksandra Ogorzałek z klasy III, Dawid Gawlik z klasy II, Szymon Koziak z klasy V oraz Maria Kmak z klasy VI. Marysia recytowała baśń pt. „Jeże i zając”, zdobyła uznanie Jury i otrzymała II miejsce. Cieszymy się z sukcesu Marysi!
Patriotyczne śpiewanie
10 listopada 2017 r. uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy IV przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni koncert pieśni patriotycznych. W śpiewanie zaangażowała się cała społeczność szkolna. W murach naszej szkoły rozbrzmiewały m. in. „Pierwsza Kadrowa”, „Piechota”, „Pieśń o wodzu miłym”, „Marsz Pierwszej Brygady”. Wykonanie każdej pieśni zostało poprzedzone prezentacją okoliczności jej powstania. Obchody Święta Niepodległości były cenną lekcją historii i patriotyzmu dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Jeżeli potrafisz to przeczytać, podziękuj nauczycielowi!
16 października 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor. W swoim wystąpieniu złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za pracę wkładaną każdego dnia w kształcenie i wychowanie dzieci.
Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią przygotowali humorystyczne scenki ukazujące pracę nauczycieli. Wszystko było przeplatane utworami muzycznymi na melodie znanych przebojów. Szczególnym uznaniem cieszył się utwór dedykowany pani Dyrektor pt. ,,Ona patrzy na mnie” w wykonaniu Konrada Homoncika.
Na zakończenie wszyscy pracownicy naszej placówki otrzymali piękną, białą różę.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie