Pierwsze kroki w Laboratorium Przyszłości
W listopadzie najmłodsi uczniowie szkoły zaczęli przygodę z zestawami klocków LEGO Spike Essention w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Dzieci budowały wymyślone przez siebie pojazdy i postacie.
W programowaniu i uruchomieniu stworzonych przez nich robotów pomogli im koledzy ze starszych klas.
Zabawa klockami okazała się wspaniałą okazją do rozwijania logicznego myślenia i wyobraźni.
Podsumowanie działalności koła naukowego „Mali Wielcy Odkrywcy”
Dobiegł końca III etap konkursu „Być jak Ignacy” pod nazwą: Astronomia i Układ Słoneczny.
W trakcie realizacji zajęć, uczestnicy koła naukowego dowiedzieli się, kim był Mikołaj Kopernik i czego dokonał. Poznali różnicę pomiędzy teorią heliocentryczną i geocentryczną; zasadę działania teleskopu; różne ciekawostki o planetach Układu Słonecznego; nauczyli się przeprowadzać symulację popularnych zjawisk astronomicznych.
Wspólnie spędzony czas pozwolił dzieciom zdobyć wiele cennych informacji z dziedziny astronomii.
Poznajemy ciekawostki o planetach Układu Słonecznego
Uczestnicy szkolnego koła naukowego poznali właściwości wybranych ciał niebieskich, samodzielnie zbudowali teleskop, poznali jego historię i zastosowanie. Wspólnie narysowali gwiazdozbiór, a następnie zrobili symulację nieba nocą w zaciemnionym pomieszczeniu.
7
„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię"
W średniowieczu wiedza na temat Ziemi, Słońca, Księżyca i planet była bardzo ograniczona. Uważano powszechnie, że w centrum świata znajduje się nieruchoma Ziemia, wokół której krąży Słońce, Księżyc, planety. Teoria ta, zwana geocentryczną (od greckiego słowa geo- Ziemia) powstała jeszcze w starożytności. Jednym z jej twórców był grecki astronom i geograf Ptolemeusz. W średniowieczu nikt nie próbował jej kwestionować, tym bardziej, że popierał ją Kościół. Opierając się na Piśmie Świętym, duchowni twierdzili, że w centrum całego Kosmosu znajduje się Ziemia, stworzona przez Boga.
Konkurs ozdób świątecznych
W naszej szkole już od kilku lat organizowany jest grudniowy konkurs ozdób świątecznych. Stawiamy na kreatywność i oryginalność, wykorzystując głównie materiały naturalne.
W tym roku pojawiły się przepiękne stroiki ozdobione szyszkami, suszonymi kwiatami i owocami. Wszystkie ozdoby przyciągają wzrok niezwykłą pomysłowością i estetyką. Prace konkursowe- wykonane z zaangażowaniem także rodziców- tworzą miły, świąteczny nastrój. Jedną z atrakcji szkolnej wigilii jest nagradzanie dzieci uczestniczących w konkursie.
Mikołaj Kopernik- wybitny polski naukowiec
Uczniowie klasy V, w ramach projektu: "Być jak Ignacy", najpierw zapoznali się z postacią wybitnego polskiego naukowca a następnie przygotowali gazetkę na jego temat.
Edukacja i dorosłość Mikołaja Kopernika
Kopernik był człowiekiem podróży, jego miejsca zamieszkania związane były z etapami jego edukacji. Był osobą wszechstronnie wykształconą.
Zasłużył się nie tylko dla astronomii, ale także medycyny, ekonomii, matematyki.
Kopernik to twórca wielkiego dzieła: „ O obrotach sfer niebieskich”, które przyniosło mu wielką sławę.
Logowanie
GODZINY DZWONKÓW
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danych