22 października uczniowie starszych klas naszej szkoły wyruszyli na edukacyjną wycieczkę po Beskidzie Niskim. Jako pierwszy na trasie wyjazdu pojawił się zabytkowy Biecz ze swoimi muzeami: „Dom z basztą”, „Kromerówka”, „Turma”. Zaprezentowane w nich ekspozycje umożliwiły wszystkim poznanie historii miasta i regionu oraz bogatej kultury umysłowej i materialnej bieczan. Natomiast oglądane widoki z XVI – wiecznej wieży ratuszowej potwierdziły niezaprzeczalne walory krajobrazowe tutejszej okolicy.
Drugim miejscem na trasie wycieczki było Krosno z jedynym w Polsce obiektem prezentującym świat szkła, dosłownie na wyciągnięcie ręki, czyli Centrum Dziedzictwa Szkła. Na poszczególnych poziomach budynku uczniowie mogli zobaczyć na żywo tworzenie witraży i szklanych ozdób, grawerowanie, poznać proces produkcji szkła, a nawet wybić pamiątkowy medal, obejrzeć film prezentujący rozwój przemysłu szklanego w Krośnie i okolicy czy też zakupić pamiątki w miejscowym sklepie. Ponadto w XVI- wiecznych piwnicach krośnieńskiej Starówki uczestnicy podziwiali salę doświadczeń fizycznych z wykorzystaniem szkła oraz ekspozycję oryginalnych urządzeń produkcyjnych i sztuki szklarskiej. Był też czas na pamiątkowe zdjęcie i zjedzenie pysznych lodów czy smacznej zapiekanki.
Ostatnim etapem wycieczki była Bóbrka, a w niej zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. Pod opieką przewodnika uczniowie obejrzeli XIX- wieczne kopanki, które nadal napełniają się ropą naftową oraz unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym. W tzw. „Domu Łukasiewicza” z 1865 r. podziwiali kolekcję lamp naftowych, fotografii oraz ekspozycję geologiczną. Nie lada gratką okazały się hologramy ukazujące pracę samego twórcy „czarnego złota” Ignacego Łukasiewicza oraz jego pomocników.
Pierwszy wspólny wyjazd naszej młodzieży w tym roku szkolnym należał naprawdę do udanych. Dopisała wspaniała, słoneczna pogoda, wesoła atmosfera w autokarze, a przede wszystkim doskonała organizacja kierownika naszej wycieczki pani Barbary Dobosz.